top of page

עבדאללה עבדומינוב (Abdulloh Abdumominov) | גנבי הזמן וקסם השנה החדשה

בן 13. נולד בטשקנט, אוזבקיסטן. תלמיד כיתה ז'. בגיל חמש התחיל ללמוד מזרחית וספרות, וקרא ספרים. מגיל צעיר נמשך לספרות. התחיל לכתוב סיפורים קצרים כשהיה בן עשר, וסיפוריו תורגמו לשפות רבות ופורסמו במדינות ברחבי העולם. הסופר הצעיר השתתף בתחרויות בינלאומיות וזכה בפרסים. מטרת כתיבתו היא להקנות לילדים תחושת זמן והרחבה תרבותית.


עבדאללה עבדומינוב| גנבי זמן


תרגמה מאנגלית שושנה ויגשמי דוניור. השכן שלי עבדאללה ואנו הפכנו לחברים קרובים. יום אחד לא מצאנו מה לעשות עם עצמנו ופשוט לא נהנינו. לא הייתה לנו מטרה. כשהכנו משהו מחתיכת עץ, אבא שלי התעורר פתאום. עיניו היו פקוחות למחצה כשהוא אמר:


"היי, גנבי זמן! אתם מבזבזים את הזמן שלכם?"


לא הבנתי בכלל מהי משמעות "גנבי הזמן" של אבי. רציתי לשאול, אולם הוא נרדם.


גם ידידי עבדאללה שאל "האם אנחנו גנבים?"


כשעלה הבוקר, הוא חזר לביתו. גם אני נרדמתי מרוב עייפות. אבל נזכרתי שאיחרתי לבית הספר, לכן שטפתי במהירות את הפנים ושתיתי תה בחיפזון. אני לא זוכר מה אכלתי.. חשבתי שאאחר לבית הספר, אבל השיעור עדיין לא התחיל. מיד כשהגעתי המורה נכנסה. כולנו בירכנו את המורה בכבוד.


"תלמידים יקרים שלי! אני שמחה מאוד לראותכם. השמחה שלי היא ללא גבול.״


בדיוק כשהמורה שלנו הסבירה לנו את הנושא, אחד מחבריי לכיתה נכנס ואמר "המורה, אני מצטער שאיחרתי היום.״


"דוניור, אל תאחר יותר.״ המורה אמרה. "הפעם אני סולחת לך, אבל בפעם הבאה אעניש אותך."


"תלמידים יקרים," אמרה המורה, "עליכם לבנות אוזבקיסטן חדשה, ובו בזמן להצדיק את אמון ההורים בכם, אלה המוכנים לתת את חייהם עבורכם. אם מישהו מכם יתפרסם, אהיה גאה לומר ברחוב שלימדתי את התלמיד הזה." אמרה.


מילים אלו של המורה שלי השפיעו עלי במיוחד והגבירו את הביטחון העצמי שלי. בכיתה החלו לחישות שונות.


"תבוא מחר ליום ההולדת שלי?" שמעתי גם את המילים האלה. היה ברור שגם המורה שלנו שמעה את המילים הללו.


"גנבי זמן," אמרה המורה מבטה החד לעבר התלמידים התאפיין בחרטה. "גנבי הזמן".


שמעתי את המילים האלה מאבי בזמן ששיחקתי עם חברי. לכן לא הופתעתי לשמוע אותן. חבריי לכיתה היו המומים.


דוניור, רעד מפחד, כאילו אני, חברו עבדאללה, ביצעתי פשע.


"דוניור, למה אתה רועד?" שאלה המורה.


"קראת לנו גנבים, נכון? הרי מי שגונב לא נענש?"


"גנבי זמן נענשים על ידי הזמן עצמו. בכך אתה פוגע בעצמך. " המורה אמרה.


"המורה, אני בכלל לא מבין את משמעות המשפט הזה. אנא ספרי לנו על גניבת הזמן."


"בדרך כלל, מי שגונב נענש", אמר המורה. "גנבי זמן אינם יוצאי דופן. נכון, גנב הזמן לא נענש. הוא אפילו לא חייב דין וחשבון בפני החוק. אבל בזבוז הזמן שלך עכשיו זה בגדר גניבת הזמן שלך, העתיד שלך. אם תבלה את כל זמנך במדע, תחסוך זמן ותהפוך לאדם בוגר בעתיד."


הו, חברי עבדאללה ואני הגנבים של העתיד שלנו. חשב דוניור. מילים אלו של המורה נתנו השראה לדוניורם ובאותו רגע, הוא הבין מהו "גנב זמן".


הוא אפילו הגיע לביתנו בחיפזון: "אנבר, אתה שם? מהיום, אני יכול לומר שאני מבין את ערכו של הזמן.


"כן, עבדאללה, אתה מבין, עכשיו אנחנו לא גונבים את הזמן שלנו, אנחנו רק הולכים בדרך הידע. בעתיד, נהיה בין האנשים הבוגרים שמזכירה המורה שלי. אני מסכים איתך. אל תבזבז את זמנך! אני תמיד אזכור שזה גביע של נס!"
עבדאללה עבדומינוב| קסם השנה החדשה


תרגמה מאנגלית שושנה ויגבשנה החדשה לא היה לנו עץ חג המולד. חברים היו אמורים לבוא למסיבה שלי. אבל לא יכולנו לקנות עץ חג המולד אמיתי עם יופי קוצני, ריח ורך. כשאמא שלי יצאה לעבודה, ביקשתי ממנה לקנות זרים וצעצועים כדי לקשט איכשהו את הגג.


אני מתכונן לשנה החדשה כבר הרבה זמן. ההורים שלי ידעו ואפשרו לי להתקשר לחברים שלי. אבל הייתי מסוכסך עם החבר הכי טוב שלי - אנוור. ולא התכוונתי לסבול אותו. להפך, רציתי להתנקם בו השנה. אם כי, אבא תמיד אמר לי: "אל תחפור בור עבור אחר - אתה יכול ליפול לתוכו בעצמך."


והוא הזהיר שסנטה לא מגיש מתנות לילדים רעים. אבל לא היה אכפת לי, כעסתי מאוד על אנוור ולא רציתי לסלוח לו. אחר הצהריים נפגשתי עם חבר לשעבר. הוא התחיל לדבר ראשון: "בוא נסכים, כי בקרוב בשנה החדשה נשאיר את כל המריבות בעבר. בוא נעשה איש שלג ביחד ונקרא לו ידידות." החלטתי לא להמשיך במלחמה ולעשות שלום עם חבר: "בוא אליי מחר למסיבת השנה החדשה. זה יהיה כיף. רק שלא יהיה לנו עץ חג המולד - לא הספקנו לקנות אותו." כשאמרתי את זה לאנוור, ראיתי את אמא שלי צועדת הביתה וסוחבת בידיה עץ גדול ויפה! בהיתי בו ממושכות עד שאפילו נפלתי. זו הייתה הפתעה גדולה כל כך ומגניבה !


כנראה, אם אומרים את האמת שצריך לחגוג את השנה החדשה עם חברים, במצב רוח טוב וללא מחשבות רעות, אזי כל המשאלות יתגשמו וכל השנה תהיה טובה. הייתה לי מסיבת שנה חדשה נהדרת עם החברים הכי טובים שלי ועם המשפחה הנחמדה שלי! אני בטוח שהשנה הזו תהיה שמחה ומוצלחת לכולם וגם בשבילי! ראש השנה שמח לכולם!67 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page