top of page

מיס קלאסיק| מיומנה של דראגיסטית מתחילה

בן 40. מתגורר בהרצליה וחי עם שותפים. דראגיסט מתחיל ועובד ברשת 'BE'. אספן תקליטים ומעריץ ענק של סדרת הטלויזיה 'GLEE'. אוהב להתאמן בחדר כושר, מסיבות, לבלות בים, לצפות בנטפליקס ולשחק בנינטנדו סוויץ' .
מיס קלאסיק


מיס קלאסיק, דמות הדראג שאני לובש וחי על הבמה, מושתתת על דמותן של ג'ודי גארלנד, אלה פיצ'גרלד ומושפעת ויונקת מזמרות שהופיעו בשנות ה-30' של המאה הקודמת. אם להודות באמת, מיס קלאסיק היא תולדה של השראות רבות שאיני יכול או רוצה להכריע ביניהן.


שלום לכולם.ן, אני יניב, בעל צרכים מיוחדים. לבטח אתם שואלים את עצמכם מה הן המגבלות שלי, שכה מהר טרחתי להזכיר אותן בשורה הראשונה ? ובכן, יש לי מגבלה רגשית ומגבלה תקשורתית ואני גר במסגרת מסוימת, בדירה עצמאית עם שותפים מדהימים. אני עובד רגיל בעבודה רגילה לגמרי.


לפני 15 שנה בערך פגשתי במקרה את שי רוקח, ששינה לי את חיי. באותה תקופה שי היה אחד מבעלי בר ה'אויטה'. הוא הזמין אותי לצפות בהופעה של הדראגיסטית ציונה פטריוט, שכבר בימים ההם הייתי מעריץ ענק שלה וכתבתי לה מכתב ובו סיפרתי לה על חיי.

ההזמנה למופע הדראג של ציונה הולידה בי התרגשות רבה, אך גם עוררה חשש וחרדה. אף על פי כן, החלטתי לאזור אומץ והגעתי לבר 'אויטה', התיישבתי לבד על הדלפק. תוך דקות ספורות ניגש אליי אדם קירח שלא פגשתי קודם מעולם. עליי להודות שנרתעתי מכך שאדם זר פונה אליי. הוא הציג את עצמו כיגאל רענן. לא ידעתי מי הוא משום שבאותם ימים לא יצאתי למסיבות גייז. הוא סיפר על עצמו בקצרה ובלבביות, וגם אני שפכתי את הלב בפניו, ומאז התיידדנו.


באחת הפעמים שהגעתי לבלות ב'אויטה' סיפרתי לו על כך שהחלום שלי הוא שציונה פטריוט תברך אותי ביום הולדתי. יגאל, כמו פיה טובה מהמעשיות, הפך את החלום למציאות. היה זה יום ההולדת הכי טוב שהיה לי. בינינו, לא העלתי בדעתי שהאדם הזה, שרק הכרתי וכבר פעל בלהט להגשמת חלומותי, יהפוך לחבר אמת שלי ויכנס לי ללב.


לאחר יום ההולדת, התחלתי ללכת להופעות של 'פאות קדושות' ונחשפתי לדראגיסטיות נוספות שעם הזמן הפכו לידידות נפש שלי. במקביל, להיכרות המבורכת עם עולם הדראג הישראלי, שנסך בי בטחון ועורר בי מודעות לטיפוח ולאסתטיקה, זכיתי להכיר קוסמטיקאי תל אביבי, שמעון אזורה, שבהתחלה חששתי מאוד לקראת הטיפול הראשון אצלו- בעיקר מהכאב ושוב מהזרות.


שמעון התגלה כמלאך, לא פחות מכך. אודה ולא אבוש, בימים ההם, הייתי עם גבות מחוברות, חד-גבה בשפת העם, ושמעון הפך אותי מברווזון מכוער לברבור יפה. על הדרך הוא הפך לחלק משמעותי משגרת הטיפוח שלי, אך חשוב מכך הוא הפך לחלק משמעותי בחיי ולחבר אמת שמלווה אותי מאז ועד היום.


לפני שלוש שנים וחצי נאלצתי להיפרד מאבא שלי שנפטר בטרם עת והייתי מרוסק נפשית . יגאל, לקח אותי שבר כלי, סייע לי, תמך בי בשעות הקשות ושינה את חיי לבלתי הכר. קודם להופעתו של יגאל בחיי, לא היה לי אומץ למדוד חולצה בחנות, גם לא לקנות בגדים ובטח שלא לרקוד במועדון. הייתי חסר ביטחון ולא אהבתי את מי שהשתקף מולי במראה. לאט, לאט יגאל נתן לי כלים לבנות בטחון עצמי ולימד אותי איך לאהוב את עצמי. באחד המפגשים שלנו פלטתי, מבלי להתחשב בתשובתו: "שמע יגאל, בא להיות מוכר. בא לי לעשות דראג ". באותה תקופה השתתפתי בחוג תיאטרון של מועדון 'ניצן' בהרצליה והציעו לי להנחות את הערב וזו היתה עבורי הזדמנות להוכיח מה אני שווה. לשמחתי לא די בכך שיגאל תמך במשאלה שלי, אלא הוא גם הכיר לי מקרוב אנשים מדהימים, שסייעו לי בהגשמת החלום לבנות דמות דראג שאופיע איתה על הבמה. הוא גייס את המאפר המדהים עידו רפאל, שפשוט פיסל את דמות הבמה שלי - 'מיס קלאסיק'. הופעת הבכורה שלה, שלי, הייתה מהממת ולאחריה נסענו כולנו נלהבים וגאים לליין שנקרא 'WERK' האנשים שליוו אותי באותו לילה נכנסו לי ללב והפכו את ערב הבכורה שלי כדראגיסט ואת החיים שלי לפאן אחד גדול.


במועדון ה-'WERK', שאליו הגענו כדי שאתנסה שוב בהופעת דראג, שמעתי לחשושים והערות בנוסח 'למה הוא חושב שהוא יצליח?'. אלו, כמובן, לא תרמו בלשון המעטה לביטחון העצמי שלי. DJ דניאל מריומה, חייך אליי והשמיע את השיר שעימו הופעתי על הבמה. הייתי פקעת עצבים, אך הדראגיסטית גלינה פור דה ברה הרגיעה אותי, והאווירה המחבקת שזכיתי לה הוכיחה את עצמה - נתתי על הבמה נאמבר של הלייף.


בפעם אחרת יגאל גייס מאפר אחר, יוני אסף, למען הקמתה לתחייה של מיס קלאסיק. הגעתי ל-'WERK' קיבלתי חיזוקים וחיבוקים מכל הצוות ושוב שמעתי לחשושים מכיוון הקהל שהחל להתאסף: "טוב נו, הוא הצליח פעם אחת נראה מה הוא שווה הפעם". לשמחתי, גם בפעם ההיא הצלחתי להעמיד את הקהל על הרגליים. מי שעזרו לי להירגע ונסכו בי ביטחון היו: מיס נינה נינטנדו, כריסטינה פוקס ומאמא דה לה סמאללה שעזרו לי לעלות לבמה ולרדת הריעו, הרימו ובעיקר פרגנו. הדראגיסטיות גלינה פור דה ברה וטלולה בונט הנחו את הערב, ואני הופעתי ונתתי את כולי על הבמה, גלינה שאלה אותי כמה שאלות והתרגשתי .


מיס קלאסיק במחרוזת שירי ג'ודי גארלנד

באדיבות אתר שיתוף הסרטונים YOUTUBEמדי פורים, אני מקפיד לעלות על דראג במסגרת בה אני שוהה ולהתלבש כמו ליזה מינלי, שלגיה ועוד רבות. מי שתרם להצלחת הדמויות שגילמתי, לעיצוב ולאיפור, גם ברגעים האחרונים היו ליידי שוקולד ואריקה היסטריקה, שאירחה אותי בביתה לצורך התאפרות. היו כמה פעמים שהייתי במסיבות פורים על דראג וקצת הסתבכתי עם החזייה ומי שהפכה להיות חברה טובה ועזרה לי היתה קימבלי סוון.


לפני הופעת נגיף קורונה בחיינו, התקיימה הקרנה מיוחדת של הסרט 'ג'ודי' ואני ניצלתי את הזמן לעלות על דראג. יוני אסף שוב פיסל אותי והפך אותי לדורותי. נסעתי לסינמטק תל אביב. חבר מהמסגרת הגיע איתי לשם. הצטלמתי עם אנשים רבים. היה כיף לא נורמלי. לסיכום, מיס קלאסיק היא תוצר שלא היה מצליח לשרוד בלא התמיכה של כל מי שתרם, עמל, היה שם ועודנו בשבילי. מיס קלאסיק חבה את רגעי הזוהר שלה על הבמה למשפחת 'POPRING' ולמשפחת 'WERK' וכמובן לחבר נפש אהוב שלי, יגאל רענן.


מיס קלאסיק וגלינה מאחורי הקלעים

באדיבות המחבר


כאשר עבדתי ב'צומת ספרים' נהגו למכור שם מגזין בשם 'GO'. באחד הימים עלעלתי בו ונתקלתי בטור אישי של תום שרה לב. כל חודש קניתי את המגזין רק בזכותה. היא התגוררה בניו יורק ושיתפה את הקוראים שלה בחוויותיה. יום אחד, גיליתי לחרדתי באחד הגיליונות שלא הופיע הטור שלה. התקשרתי לעיתון והודיעו לי שהפסיקו את הטור שלה. ביקשתי את המייל שלה והם מסרו אותו ברצון. התחלנו להתכתב, והיא נתנה לי כל הרבה השראה והכירה לי את הבן אדם הכי מתוק עלי אדמות את אחיה, דקל לב, צלם מדהים, מפיק ואקטיביסט בקהילה הגאה, שהפך לחבר נפש שלי. הוא ושי רוקח המלאך אפילו נתנו לי הזדמנות להשמיע את קולי וגייסו אותי לפרסומת ששודרה ברשת.תודה שקראתם

שלכם,


מיס קלאסיק


432 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page