לימור עצמון| לָךְ אֵלִי תְּשׁוּקָתִי

אמנית ויוצרת רב תחומית בכתיבה, בציור, בפרפורמנס, בצילום, ובוידאו-ארט. עוסקת במגדר, אתניות ורליגיוזיות. מתרגלת ומנחה מדיטציה בתנועה, קול ומיינדפולנס. ילידת 1964. מטפלת רגשית באמצעות אמנויות (M.A). מתגוררת בעיר רחובות.
הערת המערכת: לימור עצמון היא יוצרת ואמנית רב-תחומית חתרנית, שקוראת ביצירותיה תיגר על המסגרת הפטריארכלית ומערערת בחן ובטבעיות על בעלותו של הגבר על האלוהות, על הדת היהודית ועל עם ישראל . ביצירה 'לך אלי תשוקתי' מתפייטת עצמון בקולה הנשי, החם והמחוספס וקוראת פסוקים מספר תהילים פרק קי"ט, ומספר מיכה פרק ז', מנקודת מבט נשית, שבה עם ישראל מתפללת (ולא מתפלל) לאלוהיה, הקדושה, 'ששמה קדוש ולפניה ישתחוו כל הברואים'.


לפנייה הליטורגית אל האלוהים, בלשון נקבה, בניגוד למקובל במסורת היהודית הפטריארכלית, אין כוונה פרובוקטיבית או חלילה כזו שנועדה להנמיך או לבזות האל ואת המאמינים בו . נהפוך הוא, פניית עצמון אל האלוהים, בלשון נקבה, מגיעה ממקום בטוח וגאה בנשיותה; ממקום שמבקש להראות את הקדוש והאלוהי שבנשיות, בדיוק כשם שגברים ביקשו ומבקשים להראות זאת כאשר הם השתמשו ומשתמשים בלשון זכר לתיאור האל ולתיאור העם היהודי. יצירתה של עצמון היא אפוא דרך התבוננות נשית ופמיניסטית על האלוהים ועל הדת היהודית, שמיועדת למי שמבקשות להעצים את עצמן דרך טקסטים ליטורגיים ומונסטיים מותאמי מגדר.

185 צפיות0תגובות

הֵרָשְׁמוּ לִרְשִׁימַת הַתְּפוּצָה לְקַבָּלַת עִדְכּוּנִים

ועדת מומחים מקצועית

אודליה יהודין

מדיחה דגש

שושנה ויג

דמטרי גישפלינג צ'רנוב

עדינה בן חנן 

סאוסן מוסא - עורכת ספרות ערבית

חגית בת אליעזר

אמנה עריאן

אושרה יצחקי

גרשון מושקוביץ'

מועצה אקדמית

ד"ר ניקולא יוזגוף אורבך 

ד"ר רתם לוז

ד"ר אנטון ברקובסקי

פרופ' אסיקה מרקס

ד"ר מרגו סטרומזה-אוזן

ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד

פרופ' רוג'ר קפלן

ד"ר נורית צדרבוים

ד"ר יהודית קוזניצקי-גנדלר

וויקסר בניית אתרי וויקס מתקדמים