ד"ר רתם לוז| סרטון האנימציה "המתנה של יובל" לאנימטורית הגר לוז

פסנתרנית, מלחינה ומוסיקולוגית. בעלת תואר שלישי מהאוניברסיטה העברית. מרצה במכללה האקדמית צפת משנת 2009. המחקר שלה משלב ניסויים בקוגניציה וראיונות עם המלחינים. רתם הפיקה מספר אלבומים מיצירותיה ויצירות אביה, המלחין יחזקאל בראון, וחיברה גם ספר עליו ביחד עם פרופ' יהואש הירשברג. הספר יצא לאור בשנת 2016.
המתנה של יובל

אנימציה ועריכה| הגר לוז

מוסיקה| ד"ר רתם לוז


לפני כשנתיים וחצי התמזל מזלי להשתתף בפרויקט מיוחד. ביתי הגר, ציירת ואנימטורית, יצרה סרטון אנימציה עבור פרויקט גמר למכללה הישראלית לאנימציה. הגר ביקשה ממני לחבר מוסיקה מקורית עבור סרטון אנימציה. היא כתבה את הטקסט ואיירה אותו במקור, כמתנת יום הולדת לאחיינה האהוב יובל (הנכד שלי). ספרון המתנה שנתנה ליובל, התפתח לסרטון אנימציה יפהפה עם מוסיקה חדשה שתפרתי במיוחד. עד אז כתבתי מוזיקה בתווים עם עיפרון ונייר ולפעמים גם באמצעות תוכנת סיבליוס.


הפעם החלטתי להרכיב אולפן ביתי קטן, שכלל כרטיס קול, תוכנה ודוגמאות סאונד, אורגן עם חיבור למידי, רמקולים, מחשב נייד ואוזניות. שיחק לי המזל להיעזר בשכן שלנו – אבי ברק, מלחין לסרטי תעודה ומוזיקאי, מכיוון שהנושא הטכני היה חדש עבורי לחלוטין.

בתחילה, ישבתי על יד הפסנתר והלחנתי קטעי מוסיקה לפי סצנות. הגר אמרה לי מה מתאים ומה לא. לאחר מכן הקלטתי את המוסיקה ועיצבתי את הסאונד ביחד עם הסרטון. הגר שיפרה את העריכה הסופית ויצא סרטון קצר ומרגש.

יצירת "המתנה של יובל" הזכירה לי חלום ישן לנסוע ללמוד אנימציה בקנדה וליצור סרטי אנימציה. ציירתי (בעיקר בנעורי) וחשבתי לשלב את אהבתי לכתיבה, ציור ומוסיקה וליצור סרטים שלמים.


אז אל תוותרו על החלומות ועל יצירה משותפת עם אנשים אהובים.


סרטון האנימציה 'המתנה של יובל'


באדיבות משפחת לוז ובשיתוף אתר VIMEO

175 צפיות0תגובות

הֵרָשְׁמוּ לִרְשִׁימַת הַתְּפוּצָה לְקַבָּלַת עִדְכּוּנִים

ועדת מומחים מקצועית

אודליה יהודין

מדיחה דגש

שושנה ויג

דמטרי גישפלינג צ'רנוב

עדינה בן חנן 

סאוסן מוסא - עורכת ספרות ערבית

חגית בת אליעזר

אמנה עריאן

אושרה יצחקי

גרשון מושקוביץ'

מועצה אקדמית

ד"ר ניקולא יוזגוף אורבך 

ד"ר רתם לוז

ד"ר אנטון ברקובסקי

פרופ' אסיקה מרקס

ד"ר מרגו סטרומזה-אוזן

ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד

פרופ' רוג'ר קפלן

ד"ר נורית צדרבוים

ד"ר יהודית קוזניצקי-גנדלר

וויקסר בניית אתרי וויקס מתקדמים