top of page

דוד ברבי| בחירות 2021 בצל מלכודת הטייקונים

משורר, פזמונאי ומלחין. נולד ומתגורר במושב ניצני עוז, שבשרון. נשוי ואב לארבעה ילדים. יצירותיו פורסמו בכתבי עת וביומונים רבים ומגוונים. בשנת 2021 ראה אור ספר שיריו התשיעי '50 סונטות', בהוצאת 'עמדה' ובעריכת רן יגיל.
בחירות 2021 בצל מלכודת הטייקונים


האם אבדה דרכנו, דרך הדמוקרטיה? בימים האחרונים אני שקוע כולי במיילים ובאנשים ורואה לנגד עיניי איך עובדת תעמולת ההון בישראל. פעמים רבות אנו שומעים בתקשורת את צמד המילים הון שלטון, והצימוד אינו רק סמנטי אלא גם ממשי וחזק מתמיד; ההון שולט בשלטון ויחד הם שולטים באזרחים. ההון חובר לשלטון כדי להגדיל את קופתו והשלטון חובר להון כדי לשלוט וליהנות גם מפירורי הון שלפעמים הופכים לחלה ענקית.


הפעם אתמקד בשליטת ההון על האזרחים. אם נהיה מציאותיים, האינטרס של מרבית האזרחים במדינה הוא פרנסה טובה ובית. בקרב אזרחים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך האינטרס מתעצם אף יותר כי להם אין סיכוי לפרנסה טובה ולבית. ההון (שנציגיו הם הטייקונים) מעוניין להגדיל עצמו למימדי ענק עד כדי שיוכל לשלוט בשלטון, כך שידאג לקדם עבורו חוקים שיבטיחו לשמור על ההון שגדל. בהתקיים מצב זה, מי יכול להפריע לקשר הרומנטי בין ההון לשלטון? האזרחים! רק האזרחים, שעלולים לבחור מנהיגים מוכשרים שמתנגדים לאג’נדה של הון/מונופולים ועוד שחוברים באופן מניפולטיבי לשלטון במטרה אחת - קידום רווחיהם על חשבון האזרח, הסביבה והעם.


דומה כי מרגע, שאותם בעלי הון יזהו אחד כזה, המתנגד להם, הם ישקיעו עשרות מליונים לפגוע בו. זו השקעה טובה. זה לא אישי כמו שאומרים המאפיונרים זה עסקי בלבד. אל תיקח את זה אישי יאמרו ודאי לאיש. בימים האלה הופתעו הטייקונים מאדם מוכשר ביותר פרופסור לכלכלה ולראיית חשבון ובעל מאסטר בפסיכולוגיה שהתחיל לעלות בסקרים. היטב זכרו את עבודתו כחשב האוצר בשנים 2003-2007 ולכן האמינו לו ולכשרונו. לפני זמן מה הוזכר פרופ' ירון זליכה כמי שצפוי לעבור את אחוז החסימה. הפתעה מעניינת אמרו בתקשורת. זה עורר מיד את בעלי הרשתות ואת הטייקונים לעשות מעשה. אבל מה לעשות שהאיש באמת מוכשר. מה לעשות שהאיש הוכיח עצמו בעבר. מה לעשות שהאיש נחוש ואמיץ אף שנאלץ הוא ומשפחתו לחיות תחת אבטחה, כשהיה חשב ולא נטש דעותיו והלך עד הסוף באומץ. יש לו קבלות על מיגור שחיתות.


התלבטו ביניהם בעלי הון כיצד יתמודדו עם 'בעיית זליכה' וגייסו לשם כך את חכמיהם שהציעו לתקוף אותו בנקודת התורפה של מפלגות חדשות עם סיכוי ל-4-5 מנדטים. ברור היה גם שישתמשו בטענה, שאנשי מרכז שמאל אינם רוצים ״לאבד״ ״לבזבז״ קולם ושמחנה 'אנטי ביבי' זקוק להתלכד סביב מפלגות בעלות סיכוי לעבור את אחוז החסימה - זו הרטוריקה שנעשה בה שימוש ושחזרו עליה שוב ושוב. בנוסף, חשבו לעצמם בעלי ההון נדאג שלא יוזמן לראיונות בתכיפות. ביטוי מובהק לכך ניתן למצוא בתכנית 'תיק תקשורת' שהתקיימת במוצאי שבת אשר הוזמנו אליה כל ראשי המפלגות, אך הפרופסור בעל הדעה והתוכנית המפורטת, שקיבל באחד מכתבי העת הכלכליים 27% תמיכה והועמד במקום הראשון כמועמד לשר אוצר לא הוזמן


ואז הגיעו לגו׳קר

אנחנו נודיע, נסקר נראיין ונברבר למוות את השקר שפרופסור ירון זליכה לא עובר את אחוז החסימה ואז כמו נבואה שתגשים עצמה נצליח להדיח אותו. ואם לא מספיק נלחץ עליו לפרוש ואם לא הולך לנו נלחץ על מספר 2 יורם יובל. הן לא צריך הרבה לשם כך. רק להטמיע את הנתון השקרי שפרופסור ירון זליכה האיש שיכול לקבל פרס נובל בכלכלה לא עובר את אחוז החסימה. כנבואה שקרית שחלילה יכולה להגשים עצמה כי לה כוח משלה. פרופסור ירון זליכה ניבא זאת לכן עקף אותם וערך משאלים טלפונים

מהם עלה כי ישנם מאות אלפי אנשים שמעוניינים לתמוך בזליכה ולהצביע לו. גילוי נאות: אני אחד מהם! מתקשר ושמח כי ברגע שהאזרחים הטובים מבינים את השקר הם מיד מביעים תמיכה בפרופסור ירון זליכה.


115 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page